Visit Other Websites :

چگونه پیراهنتان را اتو کنید؟

هیچ‌کس نمی‌خواهد طوری در یک جلسه مهم کاری طوری به نظر برسد انگار با لباس‌هایش خوابیده است. اگر می‌خواهید لباس بدون چروک و صافی داشته باشید باید روش درست اتو کردن را بلد باشید

برچسب لباس را بررسی کنید
لباسی که جنسش کتان یا ترکیبی از این نوع پارچه است می‌تواند حرارت اتو را تحمل کند اما پارچه‌های پلی‌استر نیاز به تنظیم دمای اتو روی درجه سرد دارند. برچسب تولیدکننده لباس باید به طور واضح آن را مشخص کرده باشد اما اگر شک دارید از دمای کم شروع کنید و حرارت را افزایش دهید تا چروک لباس باز شود.
آیا تمیز است؟
اتو کردن لباسی که لکه‌اش مانده می‌تواند این لکه را دائمی کند. بنابراین ریسک نکنید. یک شوینده‌ای انتخاب کنید که هم برای لباس‌های سفید و هم رنگی به کار بیاید و حتما از نرم‌کننده‌ای مانند «نرم‌کننده اکتیو» استفاده کنید تا لباستان عمر طولانی‌تری داشته باشد.
اول یقه را اتو کنید: از قسمت داخلی شروع کنید و از مرکز یقه به اطراف اتو بکشید و این کار را تکرار کنید. لباس را برگردانید و این اتوکشی را از سمت دیگر یقه هم انجام دهید.

بروید سراغ شانه‌ها: شانه را از قسمت باریک انتهای آن بگیرید و به سمت بیرونی اتو کنید. از جایی که شانه به یقه می‌رسد شروع کنید و اتو را به سمت مرکز و عقب بکشید. این کار را برای طرف دیگر هم تکرار کنید.

دکمه‌ها را هم اتو کنید: آستین‌ها را با دکمه‌ها یا جادکمه‌های رو به بیرون پهن کنید و اول داخل دکمه را اتو کنید و بعد آستین را برگردانید و طرف دیگر را اتو کنید. این کار را با آستین دیگر هم انجام دهید.

وقت آستین‌هاست: آستین را پهن کنید و از دست برای صاف کردن قسمت‌های مختلف استفاده کنید. تا این دولایه حسابی صاف قرار بگیرد. اول جلوی آستین و بعد پشت آن را اتو کنید و این کار با آستین دیگر هم انجام دهید.
جلو و عقب لباس یادتان نرود: با قسمت جلو شروع کنید. فقط مراقب باشید اتو بین جا دکمه‌ها گیر نکند اما حتما فاصله بین دکمه‌ها را هم اتو کنید. اگر اصرار داشته باشید دکمه‌ها را اتو کنید ممکن است باعث شکسته شدن دکمه شود.
وقتی اتوکاری تمام شد: لباستان را فورا آویزان کنید تا چروک نشود و اتو را از برق بکشید.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

x