Visit Other Websites :

چطور لباس بچه را بشویید

 با تولد نوزاد تعداد لباسهایی که باید شسته شود، به طرز سرسام آروی زیاد میشود چون کودک مدام لباسهایش را کثیف می کند. لباس کودک به دلیل کثیفی و بازی در فضای باز که منجر به ایجاد لکه و بو در لباس میشود، نیاز به شستشوی مکرر دارد. از سوی دیگر پوست کودک حساس و لطیف است و شما نیاز به عوامل شوینده خاص برای جلوگیری از سوزش و ناراحتی کودک دارید. به همین دلیل باید به دنبال محصولاتی برای از بین بردن لکه و بو از لباس بچه باشید که به پوست نازک و لطیفش آسیب نرسانید.

برچسب را بخوانید
پارچه لباس کودک شما ممکن است نیاز به شستشو با مایع لباسشویی کودک داشته باشد یا با مایع لباسشویی معمولی قابل شستشو باشد. به همین دلیل باید برچسب لباس را خوب نگاه کنید تا دمای شستشو و روش خشک کردن و مواد پاک کننده توصیه شده را بدانید. لباس خواب کودک گاهی از مواد مقاوم در برابر آتش ساخته شده است که نیاز به شستشوی خاص خواهند داشت بنابراین به این موضوع دقت کنید.
لباسها را مرتب کنید
لباسها را به دو دسته لباسهای تیره و روشن تقسیم کنید. انواعی که در آنها از مواد مقاوم در برابر آتش استفاده شده را کنار بگذارید. اگر هرکدام از لباسها را باید در دمای خاصی بشویید، دسته بندیتان را براساس دمای شستشو انجام دهید. شما همیشه باید لباسهای زیر نوزاد را به صورت جداگانه و همراه با حوله بشویید تا به ایجاد تعادل در درام ماشین لباسشویی کمک کنید.
لباس را در ماشین بگذارید
ماشین لباسشویی را تنظیم کنید. هم دما و هم تعداد دور چرخش را تنظیم کنید. اگر لباس هیچ برچسبی ندارد آن را در آب گرم بشویید مگر برای لباسهای زیر که باید در آب داغ شسته شوند تا لکه هایشان پاک شود و لباسهای مقاوم در برابر آتش که در آب سرد یا ولرم باید شسته شوند تا این خاصیتشان از بین نرود.
شوینده را اضافه کنید
نوزادان پوست حساسی دارند بنابراین باید مطمئن شوید شوینده ای که استفاده میکنید فرمول مناسب برای نوزادان را دارد. «مایع لباسشویی کودک اکتیو» حاوی اسانسی است که از خارش و قرمزی پوست جلوگیری میکند. به طور کلی شوینده های کودک نباید عطر بیش از اندازه داشته باشند. شاید فکر کنید صابون ترکیب آزاردهنده ای ندارد و می توان از آن برای شستشوی لباس های نوزاد استفاده کرد اما به دلیل اینکه خاصیت قلیایی صابون از مایع شوینده کمتر است، قدرت تمیزکنندگی کمتری دارد.
ماشین را روشن کنید
ماشین را که پر کردید آن را روشن کنید و حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان برای شستشو در نطر بگیرد. حالا دوباره لباس را با آب بشویید تا مطمئن شود هیچ آثاری از شوینده ها در لباس باقی نمانده است.
در آفتاب خشک کنید
برای خشک کردن لباس نوزاد بهتر است از خشک کن ماشین استفاده نکنید و آن را در برابر آفتاب خشک کنید تا هیچ اثری از باکتری روی آن باقی نماند.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

x