Visit Other Websites :

چرا نباید ماشین را زیاد پر کرد؟

ماشین لباسشویی جدید میتواند در بهبود بهره وری شستشو موثر باشد. اگر شما بیش از حد آن را پر کنید هرچند ممکن است بهره وری آن کاهش پیدا نکند اما لباسهایتان تمیز نخواهد شد. حتی این احتمال وجود دارد که به ماشینتان آسیب بزنید
چطور بفهمید لباس را بیش از حد پر کرده اید؟
خوشبختانه یک نکته ساده وجود دارد که دانستن آن میتواند به شما کمک کند که بدانید ماشین را بیش از حد پر کرده اید. قانون یک کف دست. با قرار دادن دست خود داخل درام ماشین باید به اندازه یک کف دست از این فضا خالی باشد. بهتر است اگر نمیتوانید دستتان را داخل محفظه کنید کمی از لباسها را کم کنید تا به این قانون برسید. هرچند این تنها راه فهمیدن زیادی پر بودن ماشین نیست. درام ماشین لباسشویی محدودیت وزن دارد بنابراین حواستان به این میزان باشد. به طور میانگین ماشینهای لباسشویی ۳ کیلوگرم لباس میتواند بشوید. اما بهتر است دفترچه ماشینتان را مطالعه کنید.
اگر دستگاه زیادی پر باشد چه اتفاق می افتد؟
مهمترین اتفاقی که می افتد این است که لباسها تمیز نمیشود. برخی اوقات حتی لباسها بیش از قبل بو میدهند. این به این دلیل است که لباس آب زیادی به خود جذب میکند و اجازه نمیدهد مواد شوینده در آب حل شوند. این به آن معناست که نشانه هایی از وجود علامت شوینده روی لباس ایجاد خواهد شد.
لباسها در ماشین لباسشویی در هم می پیچد
وقتی همه لباسها در هم تنیده میشود چیزی که از ماشین لباسشویی تان در می آید چیزی نیست جز یک لباس مچاله و تازه فقط آن لباسهایی که روی محفظه هستند شسته میشوند و بقیه لباسها که وسط درام قرار دارند در هم گره میخورند و همانقدر کثیف باقی می ماند. اتفاق بدتر اینکه اثر مواد شوینده ای که روی لباستان می ماند میتواند عمر لباستان را کوتاهتر کند. اضافه بار بیش از حد ماشین لباسشویی در طولانی مدت باعث استهلاک ماشین شده ضمن اینکه لباسها با بوی بد از ماشین بیرون می آیند. بنابراین حتما کف دستتان را در درام قرار دهید تا مطمئن شوید بیش از حد پر نشده است.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

x