Visit Other Websites :

پنجره‌ها را آینه کنید

 شستن و تمیز کردن پنجره‌ها جزو کارهای روزمره و عادی به‌حساب نمی¬آید اما اگر از ابزار مناسب استفاده کنید، خیلی سریع و آسان شیشه‌هایی تمیز خواهید داشت.
چطور پنجره را تمیز کنید
۱٫ زمانی از روز را برای این کار انتخاب کنید که خورشید به‌طور غیرمستقیم روی پنجره می‌تابد. گرمای خشک می‌تواند باعث شود، مایع تمیزکننده خیلی سریع روی شیشه خشک شود ورگه‌ها و لکه آب روی آن باقی بماند.
۲٫ به کمک یک قلم‌مو قسمت‌های بیرونی پنجره و قاب آن را برس بکشید تا گردوخاک از روی آن پاک شود، حواستان به لولای پنجره هم باشد و آن را فراموش نکنید.
۳٫ حالا نیاز به یک شیشه‌شوی و یکپارچه یا اسفنج خشک دارید. در اینجا پیشنهاد ما به شما « شیشه‌شوی اکتیو» است که هیچ لکی روی شیشه باقی نمی‌گذارد و با خیال راحت می‌توانید از آن استفاده کنید.
۴٫ اگر می‌خواهید پنجره‌تان واقعا تمیز شود باید تمیزکاری را از بالا به پایین انجام دهید. پس از گوشه بالای پنجره شروع کنید و چند اسپری روی شیشه بزنید. حالا با پارچه یا همان اسفنج به‌صورت صاف تا پایین با پارچه بکشید. بعد دوباره به بالای پنجره رفته و برای قسمت دیگر همین کار را تکرار کنید.
۵٫ بهترین وسیله برای پاک کردن پنجره به جز «شیشه‌شوی اکتیو» شیشه پاکن¬های پنبه¬ای است. این وسیله به پاک شدن سریع شیشه کمک زیادی می‌کند.
۶٫ تی‌شرت‌های قدیمی هم می‌توانید وسیله خوبی برای شیشه پاک کردن باشند. سعی کنید آن را امتحان کنید چون هیچ پرزی روی شیشه باقی نمی‌گذارد و به‌اندازه کافی جاذب رطوبت هستند و جلای کافی را به پنجره‌تان می‌دهند.
۷٫ حواستان باشد که شیشه‌شوی را به بخش‌های چوبی پنجره نزنید. چون می‌تواند به این سطوح آسیب بزند.
۸٫ اگر پارچه یا اسفنج ندارید، بی‌خیال شیشه پاک کردن نشوید، چون حتما روزنامه یا کاغذ باطله در خانه‌تان پیدا می‌شود. خیلی‌ها از این وسیله برای پاک کردن شیشه استفاده می‌کنند و نتیجه هم درنهایت بسیار خوب است. اما خیلی‌ها از این‌که روزنامه اول به‌اندازه کافی مرطوب نمی‌شود، شاکی هستند. ولی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما این کار را امتحان کنید.
۹٫ به خاطر داشته باشید شیشه‌پاک‌کن‌هایی که پایه موادشان آمونیاک است به‌خوبی نمی‌توانند شیشه‌های دودی و رنگی را پاک کنند بنابراین باید برای این نوع شیشه‌ها به دنبال انواع دیگری از شیشه‌پاک‌کن بگردید.
۱۰٫ برخی افراد ترجیح می‌دهند از آب برای تمیز کردن شیشه‌ها استفاده کنند، درحالی‌که به نظر میرسد این روش ایمن است اما باید بدانید که آب به‌تنهایی نمی‌توانند پنجره شما را پاک کند و لک‌های آن را از بین ببرد.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

x