Visit Other Websites :

ماشین لباسشویی تان صدا می دهد؟

 گاهی اوقات ماشین لباسشویی، حین شستن لباس‌ها به‌طور ناگهانی شروع به ایجاد صداهای عجیب و غریب می‌کند که باید علت آن را پیدا کنید، چون برخی از آن‌ها به ماشین آسیب می‌زنند
برخی از صداهایی که از ماشین لباسشویی می‌شنوید طبیعی است و با خیال راحت می‌توانید از آن چشم‌پوشی کنید اما برخی صداها می‌توانند به مشکلات جدی‌تری تبدیل شوند و حسابی خرج روی دستتان بگذارند. بنابراین باید بدانید از کدام صداها باید بگذرید کدام را برطرف کنید.
علت اغلب صداها…
گاهی پیش می‌آید که یک دگمه کوچک در یک لباس جا می‌ماند و کلی سروصدا در ماشین ایجاد می‌کند و می‌تواند ماشینتان را خراب کند. ماشین را خالی کنید، داخلش را حسابی بگردید گاهی اوقات سکه به داخل محفظه می‌افتد که در این صورت باید از کارشناس کمک بگیرید.
وقتی صدایی از ماشین لباسشویی می‌شنوید، آب ماشین را خارج کنید و پمپ آن را بررسی کنید تا ببینید دگمه یا سنجاقی در آن گیر نکرده باشد.
وقتی محفظه را با دست می‌چرخانید، صدا می‌آید؟ این احتمال به دلیل جا ماندن و افتادن قزن در سوراخ‌های محفظه است که به‌راحتی خارج می‌شود. اگر نتوانستید خودتان مشکل را حل کنید باید از تعمیرکار کمک بگیرید.
صداهای زیاد هنگام چرخش
در بیشتر مواقع علت صدا، درام یا همان محفظه ماشین است. یکی از راه‌های برای تست این است که درام را با دست بچرخانید، اگر صدا کرد یاتاقان آن باید عوض شود. راه ساده‌تر دوم این است که درام را از پشت و بالای در بلند کنید. معمولا درام باید حرکت کوچکی داشته باشد اما اگر بدون هیچ مقاومتی به بالا و پایین حرکت کرد، احتمالا بلبرینگش مشکل دارد. سروصدای زیاد زمانی که درام را تکان می‌دهید، احتمالا به دلیل ایجاد شکاف یا سوراخ در آن است. در غیر این صورت پروانه پشت درام شکسته است. در این شرایط باید با تعمیرکار تماس بگیرید.
تعمیرهایی که خودتان می‌توانید انجام دهید
ماشین را خاموش کنید: پریز آن را از برق بکشید. اما می‌توانید در حین کار ماشین لباسشویی هم بررسی لازم را انجام دهید.
درام را بررسی کنید: اینجا جایی است که ممکن است سکه، گیره، یا قزن لباس گیر کرده باشد و صدا ایجاد کند.
فیلتر را بررسی کنید: برخی اقلام دستگاه می‌تواند از کار افتاده باشد یا حتی شل شده باشد. بر اساس کتابچه راهنمای ماشین لباسشویی عمل کنید.
دفترچه راهنما را بخوانید
اگر همچنان نتوانسته‌اید علت را پیدا کنید، بهتر است ریسک نکنید و با یک تعمیرکار تماس بگیرید. بهتر است اجازه دهید یک متخصص مسئولیت رسیدگی به کار را برعهده بگیرد. بهتر است تا برطرف شدن مشکل از «مایع لباسشویی اکتیو» استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

x