Visit Other Websites :

لکه تولد!

اگر موقع خوردن کیک، ناغافل خامه‌اش روی لباس‌تان بریزد، چه می‌کنید؟ بلدید لکه‌اش را طوری پاک کنید که از اثری از آن روی لباس‌تان باقی نماند؟ اگر نمی‌دانید، نگران نباشید چون بعد از خواندن این مطلب یاد خواهید گرفت!

برای فرزند یک‌ساله‌تان تولد گرفته‌اید و لباسی زیبا پوشیده‌اید؛ خانه‌تان پر از مهمان است و همه در حال شادی و خنده هستند. وقتی همسرتان کیک را روی میز جلوی فرزندتان می‌گذارد، او حسابی ذوق می‌کند و در یک چشم بر هم زدن، هر دو دستش را تا مچ در کیک فرو برده و یکی را در دهان می‌گذارد و دست دیگرش را به لباس شما می‌گیرد!!! جلوی آن همه مهمان، می‌مانید که چه عکس‌العملی داشته باشید! بچه را بگیرید تا همه اطرافیان و خودش را کثیف نکند؟! لباس خودتان را تمیز کنید؟!
با آن همه خامه رویه کیک که روی لباس‌تان مالیده، قطعا نمی‌شود بی‌تفاوت بمانید و باید فکر به حال آن لکه چرب و نوچ کنید! البته بهتر است لباس‌تان را عوض کرده و بعد از مهمانی این کارها را انجام دهید:
۱. چه لباس‌تان سفید باشد و چه رنگی، اولین مرحله باید تمیز کردن خامه اضافی از روی لباس باشد تا مقدار لکه بیشتر نشود و مجبور نشوید مقدار زیادی از لباس را لکه‌بری کنید.
۲. قبل از قرار دادن لباس در ماشین لباسشویی، باید لکه را برای جدا شدن از لباس، آماده کنید! کافیست مقداری «مایع لباسشویی اکتیو» یا «مایع ظرفشویی پاور اکتیو» روی تمام سطح لکه بمالید و حدود ۳ تا ۵ دقیقه صبر کنید.
۳. حالا نوبت شستن لباس است؛ با توجه به برچسب راهنمای شستشوی لباس، داغ‌ترین درجه آب برای شستشو را انتخاب کرده، اگر لباس‌تان سفید است، مقدار مناسبی «پودر لباسشویی اکتیو» یا «مایع لباسشویی اکتیو» را به همراه نصف پیمانه «سفیدکننده اکتیو» روی لباس داخل مخزن ماشین، ریخته و برنامه را اجرا کنید. اگر هم لباس‌تان رنگی است، مقدار مناسبی «پودر لباسشویی اکتیو» را همراه با «مایع لباسشویی اکتیو» روی لباس، به خصوص روی لکه خامه، بریزید و برنامه شستشو را اجرا کنید.
۴. قبل از خشک کردن لباس، چه با خشک‌کن و چه در هوای آزاد، جای لکه را بررسی کنید و مطمئن شوید کاملا محو شده است. اگر هنوز اثری از آثارش باقی مانده، مراحل ۱ تا ۳ را، قر چند بار که نیاز است، تکرار کنید تا لکه خامه کیک کاملا پاک شود.
۵. اگر روی برچسب راهنمای لباس، ذکر شده که فقط باید «خشک‌شویی» شود، ظرف ۴۸ ساعت از ایجاد شدن لکه، آن را به خشک‌شویی بسپارید تا بهترین نتیجه را بگیرید.
نکته: هیچ‌وقت روی لکه‌های حاوی چربی و روغن، آب نریزید که باعث گسترش لکه می‌شود.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

x