Visit Other Websites :

لکه‌دار نمانید!

چای و قهوه نوشیدنیهای محبوبی هستند که به سرحال ماندن شما در طول روز کمک میکنند؛ اما اگر روی لباستان بریزد، به این راحتیها دست از سرتان برنمیدارند مگر اینکه …

لکه چای و قهوه یکی از سرسختترین لکه‌هاست، بخصوص اگر همان موقع که تازه هستند، به دادش نرسیده باشید! حالا اگر بخواهید یک لکه‌بری کارآمد انجام دهید، باید چند مرحله مقدماتی انجام دهید. یک محلول موثر برای از بین بردن لکه چای و قهوه از لباس‌ها، «پودر اکتیو»است چراکه لکه چای و قهوه اکسید میشوند و نیاز به رنگبری دارند.
«پودر اکتیو» حاوی ریزدانه‌های فعال است که میتواند لکه‌های رنگی را به خوبی از بین ببرد. بنابراین راههای زیر را انجام دهید تا از شر لکه‌های مزاحم چای و قهوه در عرض یکساعت خلاص شوید.
شاید شنیده باشید که بیکینگ سودا بهترین لکه‌بر قهوه است ولی ما یک راه دیگر هم سراغ داریم که مطمئن است و نیازی به آزمون و خطا ندارد! پس با ما همگام شوید و ببینید چطور می‌توانید لکه‌های چای و قهوه را از روی لباس پاک کنید.

اول، لباس را بخیسانید!
قبل از هر کاری، باید لباسی که چای یا قهوه رویش ریخته، در یک محلول مناسب بخیسانید. پس سینک یا یک لگن را پر از آب ولرم کرده و نصف پیمانه «پودر لباسشویی اکتیو» در آن بریزید. محلول را با دست هم بزنید تا پودر شوینده کاملا حل شود.

صبور باشید!
حالا لباسی که چای یا قهوه رویش ریخته، در محلولی که آماده کردید، بیندازید و یکساعت صبر کنید. اگر لباس روی محلول غوطه‌ور شد، یک حوله سفید رویش بیندازید تا لباس کاملا در محلول شوینده، فرو برود.

آماده شستن شوید
لباس را از محلول خارج کرده، قبل از اینکه همراه با بقیه لباس‌ها آن را در ماشین لباسشویی بیندازید، به آرامی بچلانید تا آب اضافی‌اش گرفته شود.

پیش به سوی شستشو
مثل همیشه برنامه ماشین لباسشویی را تنظیم کنید و یادتان باشد، پیش از شستشوی لباسها، طبق راهنمای شستشوی هر لباس، آنها را بشویید.

یک لکه‌بر همه فن حریف!
وقتی برنامه شستشوی ماشین لباسشویی تمام شد، لباسها را از ماشین خارج کرده و مثل همیشه آویزان کنید تا خشک شوند.
موقعی که دارید از نوشیدن یک فنجان چای لذت میبرید، لکه‌های دیگری هم هستند که میتوانند روزتان را خراب کنند! مثلا شکلات روی بیسکوئیت که روی بلوز مورد علاقه‌تان میریزد، یا مربایی که از لای لقمه صبحانه روی شلوارتان میچکد! اما نگران نباشید چون «پودر لباسشویی اکتیو» همه لکه‌های سرسخت را حریف است. پس از خوراکیهای مورد علاقه‌تان، بدون ذره‌ای نگرانی از لک شدن لباسها، لذت ببرید.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

x