Visit Other Websites :

راه‌حل شستن لیوان شیشه‌ای

 لکه آب روی لیوان‌های شیشه‌ای‌تان مانده؟ برچسب تازه لیوان‌ها را نتوانسته‌اید کامل از روی آن‌ها پاک کنید؟ دنبال راهنمایی برای شستن لیوان‌هایتان می‌گردید؟ این مطلب را بخوانید

لیوانی که می‌درخشد و برق میزند می‌تواند به سفره‌تان جلوه خاصی بدهد اما به مرور زمان شوینده‌ها و آب سخت سطح آن را کدر می‌کند. خوشبختانه روش‌های زیادی برای از بین بردن لکه آب از روی لیوان و ظروف مختلف وجود دارد. در اینجا چند نکته برای بازگرداندن درخشش به ظروفتان را می‌خوانید.

قدم‌های کلیدی
• برای شستن لیوان‌ها از ماشین ظرف‌شویی استفاده نکنید، به خصوص درباره گیلاس‌ها و لیوان‌های کریستال به این موضوع دقت کنید.
• از شیشه پاک کن برای تمیز کردن آینه‌ها و پنجره استفاده کنید، نه برای تمیز کردن لیوان‌ها

چطور لیوان‌ها را پاک کنید
حتی در روال روزانه تمیز کردن و شستن لیوان‌ها برای استفاده از تکنیک‌های مناسب از بین بردن کثیفی و لک می‌توانید، نیاز به دقت و مراقبت خاصی وجود دارد.
شستن لیوان‌ها با دست: در حالت ایده آل لیوان‌ها به خصوص انواع کریستال و گیلاس‌ها بهتر است با دست شسته شوند. ماشین ظرفشویی باعث ایجاد لکه ماندن شوینده روی سطوح لیوان می‌شود و در طولانی مدت جلای آن را از بین می‌برد.
تکنیک مناسب: هنگام شستن لیوان با دست از آب داغ و کمی «مایع ظرفشویی سیلور اکتیو» استفاده کنید تا از شر چربی‌ها خلاص شوید. بعد آن را در هوای خشک و روی یک حوله بگذارید تا خشک شود. اگر می‌خواهید لیوان را خشک کنید از دستمال بدون پرز مانند دستمال میکروفایبر استفاده کنید.

لکه را چطور پاک کنید؟
نشانه‌های لکه آب و مواد عالی مانند قهوه به همان روش شستشوی معمول از روی لیوان پاک می‌شود. اگر لازم شد این روش را چند بار تکرار کنید و بلافاصله لیوان را با دستمال خشک کنید تا لکه کامل از بین برود.

پاک کردن برچسب لیوان
معمولا روی هرکدام از لیوان‌های تازه برچسبی هست که از قضا به سختی پاک می‌شود. برای از بین بردن این برچسب ممکن است به الکل، نفت یا حتی لاک ناخن متوسل شوید و در پایان هم اثر آن باقی بماند اما اگر می‌خواهید به شکل اصولی از شر این برچسب خلاص شوید مراحل زیر را انجام دهید:
• لیوان را در آب گرم بخیسانید و صبر کنید تا آب سرد شود.
• اگر برچسب با چسبی که پایه آب دارد چسبیده شده باشد، در همین مرحله این برچسب کنده خواهد. اما اگر نه، کمی الکل را به دستمال بزنید و روی همه قسمت‌های برچسب بزنید و آن را با این ترکیب بخیسانید.
• ۱۰ دقیقه صبر کنید و با دستمال روی برچسب بکشید.
• سخت‌ترین برچسب‌ها هم به این ترتیب پاک می‌شوند اما اگر باز اثری باقی ماند می‌توانید از سرکه استفاده کنید.
• بعد از پاک شدن برچسب آن را مایع ظرفشویی بشویید و خشک کنید.
• مثل همیشه به یاد داشته باشید استفاده از دستکش در تمام این مراحل لازم است.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

x