Visit Other Websites :

تمیزکاری قبل از اسباب‌کشی!

 سخت‌تر از بسته‌بندی و آماده‌سازی لوازم برای جابجایی، تمیزکاری لوازم خانه و خود خانه است! اینجا یک راهنمای جامع و کامل داریم که کمک‌تان می‌کند این کار را راحت‌تر انجام دهید

اگر قصد دارید از در شهر خودتان، از خانه‌ای به خانه دیگر بروید، قطعا باید لوازم و وسایل‌تان را تمیز کنید، همینطور محیط خانه جدید را. البته اگر قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارید، باید بی‌خیال اسباب و اثاثیه خودتان شوید و غیر از محیط خانه، لوازم داخلش را هم تمیز کنید.
در ادامه با هم مرور می‌کنیم که کارهایتان را به چه ترتیبی انجام دهید که بهترین نتیجه را بگیرید و کمتر خسته شوید.

از آشپزخانه شروع کنید
به احتمال زیاد، آشپزخانه اولین جایی است که باید از آن شروع کنید؛ نه به این خاطر که از شر چربی‌ها و روغن‌های چسبیده به در و دیوارها سریع‌تر راحت شوید، بلکه شاید دوست داشته باشید زودتر از بوی استعداد آشپزی مستاجر قبلی خلاص شوید! ضمن اینکه شما و خانواده‌تان زمان زیادی را در این محیط خواهید گذراند، بنابراین زودتر باید تمیز شود تا بوی خانه خودتان را بگیرد!

یخچال و اجاق را دریابید
این روزها دیگر بیشتر خانه‌ها گاز کابینتی دارند، بنابراین شما باید گاز دوست‌داشتنی خودتان را بگذارید و بروید روی گاز خانه جدید آشپزی کنید که تمیز کردن همین بخش یکی از وقت‌گیرترین‌ها و سخت‌ترین‌هاست. بنابراین اول تمام تکه‌های جداشدنی گاز را از رویش جمع کنید. یک اسپری «پاک‌کننده آشپزخانه اکتیو» بردارید و با یک اسکاچ یا برس نرم- که روی سطح گاز را خش نمی‌اندازد- به جان سینی گاز بیفتید و حسابی برق بیندازیدش. شبکه‌های اجاق را هم در سینک پر از آب داغ و «مایع ظرفشویی سیلور اکتیو» خیس کنید تا گاز را خوب پاک کنید. حالا نوبت داخل گاز است، که اگر نیاز دارد، می‌توانید با اسپری «پاک‌کننده آشپزخانه اکتیو» تمیزش کنید؛ زیر و رو، کناره‌هایش و خلاصه هر جایی از گاز که قابل دسترسی است، حسابی تمیز کنید.
راستی! زیر هود را فراموش نکنید که اگر چربی رویش نشسته، با همان پاک‌کننده آشپزخانه اکتیو کاملا تمیز خواهد شد. شاید بهتر باشد بعد از اسپری کردن پاک‌کننده آشپزخانه اکتیو روی چربی‌ها، چند دقیقه‌ای صبر کنید تا چربی‌ها کمی حل شوند و بعد راحت با دستمال میکروفایبر نمدار پاک‌شان کنید.
حالا یخچال را هدف بگیرید؛ فرق نمی‌کند یخچال خودتان است یا جزء اثاثیه خانه جدید بوده: مهم این است که باید خوب تمیز شود چون جایگاه نگهداری غذاهاست و مستقیم با سلامت شما ارتباط دارد.
تمام کشوها و قفسه‌های جدا کردنی‌اش را بیرون بیاورید و با مایع ظرفشویی پاور اکتیو و آب گرم بشویید. داخل یخچال را هم با «پاک‌کننده چندمنظوره ضدبو اکتیو» تمیز کنید که هم ۹۹.۹ درصد میکروب‌ها را از بین می‌برد و هم اگر یخچال بوی نا گرفته یا بوی غذای مانده بدهد، از بین می‌رود. استفاده از یک دستمال نرم و ضدخش مثل دستمال میکروفایبر فراموش‌تان نشود! در ضمن، در نهایت یخچال را جابجا کنید و دیوار پشت و زمین زیرش را هم تمیز کنید که جایگاه خوبی برای جمع شدن خرده غذاهاست!

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

x