Visit Other Websites :

بالش‌تان تمیز است؟!

 می‌دانید چند وقت یکبار باید بالش‌تان را بشویید؟ هیچ می‌دانید اگر ۶ ماه است این کار را نکرده‌اید، حتما باید آستین‌ها را بالا بزنید و این کار را سریع‌تر انجام دهید؟

بالش‌های پَر و الیاف
بسته به جنس بالش‌ها، روش تمیز کردن‌شان متفاوت است؛ مهم این است که برنامه منظمی برای تمیز کردن بالش‌هایتان داشته باشید و حداقل سالی دو بار آنها را بشویید؛ البته روکش بالش باید حداقل ماهی یکی دوبار، همراه با بقیه ملحفه‌ها شسته شود!
خبر خوب در مورد بالش‌های پر و الیاف این است که می‌توانید آنها را در ماشین لباسشویی بشویید. برای شستشوی عالی، بهتر است دو بالش را هم‌زمان در لباسشویی بشویید تا به حفظ تعادل ماشین کمک کرده باشید. در ضمن بهتر است از ماشین لباسشویی بدون پروانه شستشو (در ماشین‌های سطلی) استفاده کنید. اگر ماشین‌لباسشویی پروانه‌دار تنها گزینه‌تان است، بالش را به صورت عمودی در ماشین بگذارید تا کمتر به این طرف و آن طرف گیر کند و توسط پروانه شستشو خراب نشود.
اگر بالش‌تان برچسب راهنمای شستشو دارد، حتما اول آن را مطالعه کنید و طبق دستورش عمل کنید. اگر ندارد یا آن را دور انداخته‌اید، بالش را با آب ولرم و مقدار کمی «مایع لباسشویی اکتیو»، روی کمترین دور (چرخش) ماشین لباسشویی بشویید. بد نیست بعد از این مرحله، یک بار هم برنامه ماشین لباسشویی را روی «آبکشی و چرخش» با آب سرد تنظیم کنید. اگر از ماشین خشک‌کن استفاده می‌کنید، آن را روی کمترین دما قرار داده و هرازگاهی بالش‌ها را با دست پف داده و زیر و رویشان کنید.

بالش‌های فومی
متاسفانه شما نمی‌توانید این بالش‌ها را در ماشین لباسشویی بشویید اما اگر روکش آن جداشدنی است، می‌توانید آن را با توجه به برچسبش بشویید. برای تمیز کردن گرد و خاک موجود در بالش فومی هم، دو طرف بالش را با کمک جاروبرقی و سَری مخصوص جارو کردن پرده، حسابی تمیز کنید. اگر برایتان ممکن است، درجه مکش جاروبرقی را کمتر کنید تا این کار برایتان آسان‌تر شود. یا اگر ماشین خشک‌کن دارید، آن را روی درجه «بدون حرارت یا گردش هوا» بگذارید و ۲۰ دقیقه بالش را در آن بگذارید. لکه‌های بالش را هم با کمک اسپری لکه‌بر اکتیو و یک دستمال میکروفایبر، خوب تمیز کنید. نقطه لکه‌گیری شده را در نهایت با یک دستمال مرطوب تمیز پاک کنید و قبل از اینکه دوباره بالش را روی تخت یا کنار رختخواب‌ها بگذارید، صبر کنید در معرض هوای آزاد کاملا خشک شود.
البته بعضی از بالش‌های فومی دستور عمل «نحوه شستشو با دست» دارند. اگر قصد دارید به این روش بالش را تمیز کنید، کاملا با ملایمت انجامش دهید. فوم خیس به شدت سنگین است و به سادگی آب از آن شُره می‌کند. برای اینکه بالش‌تان برای مدت طولانی‌تری تمیز بماند، زیر روکش آن، آستر بکشید و ماهانه روکش و آسترش را بشویید.

وقت خداحافظی است!
مهم نیست چقدر در تمیز نگهداشتن بالش‌تان کوشا باشید؛ در نهایت مجبورید یک روز با آن خداحافظی کرده و یک بالش نو بخرید. از کجا باید بدانید که وقت دور انداختن بالش است؟ اگر بالش‌تان را از وسط تا کردید و خودش به حالت قبل برنگشت- یعنی خاصیت ارتجاعیش را از دست داده- باید به فکر خرید یک بالش تازه باشید.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

x