Visit Other Websites :

این لکه‌های بی‌هویت!

نمی‌دانید لباس‌تان کی و کجا لک شده؟! نمی‌دانید باید با چه چیزی و چگونه آن را بشویید که از شر لکه زشت راحت شوید؟ ما راهنمایی‌تان می‌کنیم

لباس نویی به تن کرده‌اید و به مهمانی رسمی یکی از اقوام رفته‌اید؛ اواسط مهمانی نگاهی به لباس‌تان می‌اندازید تا مطمئن شوید کاملا مرتب هستید اما ناگهان یک لکه قهوه‌ای زشت رویش می‌بینید! هراسان می‌شوید که این لکه از کجا آمده … آرام رویش دست می‌کشید که ببینید تازه است یا خشک شده … مدام فکر می‌کنید که از اول شب چه چیزهایی خورده‌اید، کجاها رفته‌اید و کنار چه چیزهایی ایستاده‌اید یا کجاها نشسته‌اید که این لک به لباس‌تان افتاده؟! هرچه بیشتر فکر می‌کنید، کمتر نتیجه می‌گیرید. تا پایان مهمانی سعی می‌کنید یکجا بنشینید و با نگه داشتن بشقاب میوه و کیف دستی‌تان و … یکجوری لکه را پنهان کنید. اما به محض رسیدن به خانه دست به کار می‌شوید و مراحل شناسایی لکه را آغاز می‌کنید.
لباس‌تان خیلی زیباست و کاملا برایتان گران تمام شده؛ حیف‌تان می‌آید همینطور لکه‌دار رهایش کنید و می‌ترسید آن را به اتوشویی بدهید. چون پارچه لباس‌تان ظریف است! درست مثل شرلوک هولمز، سعی می‌کنید اول با بوییدن لکه، از ماهیتش مطلع شوید اما این کار فایده‌ای ندارد! می‌توانید باز هم به سبک شرلوک کمی از لکه را مزه مزه کنید اما نه! رغبت نمی‌کنید!
ما هم توصیه می‌کنیم بی‌خیالش شوید؛ این لکه از هرجا که آمده باشد، حتما راه چاره‌ای دارد. متخصصان امر می‌گویند وقتی نمی‌دانید یک لکه از کجا آمده، یعنی نمی‌دانید چه چیزی باعث لک شدن لباس شده یا لباس بعد از شسته شدن، دچار لکه‌های خاکستری شده، بهتر است آن را قبل از شستن، خیس کنید تا شاید بتوانید لباس مورد علاقه‌تان را نجات دهید!
وقتی پارچه‌های قابل شستشو را در مخلوط آب و پودر لباسشویی اکتیو غوطه‌ور می‌کنید، به پودر اکتیو و تمام محتویاتش (آنزیم‌های سفیدکننده، درخشان‌کننده، از بین برنده‌های چربی و …) فرصت می‌دهید تا به بافت پارچه نفوذ کرده و لکه‌ها را از بین تار و پودر آن بیرون بکشند.
برای خیس کردن لباس، قبل از شستشوی اصلی، سینک یا لگنی را پر از آب کرده تا روی لباس را بپوشاند؛ از گرم‌ترین آبی که برچسب روی لباس اجازه می‌دهد، استفاده کنید. البته اگر مطمئن نیستید لکه روی لباس‌تان از چه جنسی است و مال چه چیزی است، بهتر است اول آن را در آب سرد خیس کنید و اگر دیدید فایده‌ای ندارد، آب گرم اضافه کنید. یک پیمانه مایع لباسشویی اکتیو روی لکه لباس ریخته و کمی لباس را بسایید. حالا آب را هم بزنید تا مایع شوینده کاملا حل شود. از حالا زمان بگیرید و نیم ساعت بعد، لباس را مثل همیشه بشویید.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

x