Visit Other Websites :

اصول حمام کردن حمام!

 نوبت تمیزکاری حمام و دستشویی است؟ نمی‌دانید چطور لای کاشی‌ها را تمیز کنید؟ همینطور به خواندن ادامه دهید تا جواب‌تان را پیدا کنید! شاید در نگاه اول تمیز کردن حمام کار ترسناکی به نظر بیاید و پاک کردن همه کاشی‌ها اوضاع را کاملا پیچیده می‌کند! اما نترسید! راهش را که بلد باشید، همه جای حمام را برق می‌اندازید؛ ما راهش را نشان‌تان می‌دهیم!

بخارشویی کنید
یک بخارشو می‌تواند بسیاری از سطوح خانه را تمیز کنید، از فرش گرفته تا سرامیک‌ها؛ خوبی‌اش این است که می‌تواند همه جرم‌های تلنبار شده را پاک کند. بخارشوها با گرم کردن سطح، باعث باز شدن منافذ سطح شده و آلودگی‌های پنهان شده در عمیق‌ترین لایه‌ها را به بهترین شکل پاک می‌کند. فقط کافیست کاشی‌ها را بخار دهید و کثیفی‌ها را تمیز کنید! اگر بخارشو ندارید، قبل از اینکه وارد حمام شوید، آب داغ را باز بگذارید تا بخار در حمام جمع شود؛ این کار باعث می‌شود جرم‌ها راحت‌تر پاک شوند.

محصولات خانگی؛ آری یا خیر؟!
شاید دوست یا همسایه‌ای به شما توصیه کند از محلول‌های خانگی برای تمیز کردن کاشی‌هایتان استفاده کنید؛ مثلا بگوید مقداری جوش‌شیرین و سرکه را مخلوط کن و روی کاشی‌ها بکش تا ببینی چقدر تمیز می‌شوند! یا مثلا بگویند با مقداری سفیدکننده و جوش شیرین، معجونی خمیری درست کن و روی کاشی‌ها بمال تا مثل گل شوند! اما حواس‌تان باشد این کارها عواقب دارد. محلول اول، اصولا بی‌فایده است و فقط باعث وقت تلف کردن می‌شود! ضمن اینکه اسید موجود در سرکه می‌تواند به لعاب کاشی‌هایتان صدمه بزند. بنابراین در صورت استفاده از محلول‌های خانگی، عواقبش را هم باید بپذیرید!!! همینطور مخلوط کردن سفیدکننده با هر ماده دیگری، کار بسیار خطرناکی است چراکه ممکن است باعث آزاد شدن گاز کلر و مسمومیت و خفگی شود!

کار را به کاردان بسپارید!
این روزها با وجود این همه شوینده مخصوص شستشوی سطوح مختلف، دیگر نباید دست به کارهای خطرناکی مثل مخلوط کردن شوینده‌ها و مواد مختلف در خانه بزنید! یک شوینده چندمنظوره یا پاک‌کننده سطوح حمام استاندارد انتخاب کنید و دست به کار شوید تا راحت‌تر و سریع‌تر کارتان انجام شود. فقط یادتان باشد قبل از بالا زدن آستین‌ها، دستور عمل روی محصول را با دقت بخوانید؛ دستکش هم بپوشید تا پوست‌تان خراب نشود! در ضمن تهویه را هم روشن کنید.
یک تی میکروفایبر بهترین وسیله برای تمیز کردن کاشی‌های کف حمام است و می‌توانید از آن برای دسترسی به بالاترین ردیف کاشی‌های دیوار هم استاده کنید بدون اینکه بازوهایتان را خسته کنید! یادتان باشد تمیزکاری کاشی‌های کف را برای آخر کار بگذارید. برای ساییدن درز بین کاشی‌ها هم، می‌توانید از یک مسواک کهنه کمک بگیرید.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

x