Visit Other Websites :

اسکاچ آشپزخانه را هم باید تمیز کنید!

 هیچ کس دوست ندارد ظروف آشپزخانه را با یک اسکاچ کثیف بشویید اما اگر بدانید که اسکاچ چقدر زود میکروب می‌گیرد، متوجه می‌شوید که هر آن ممکن است مرتکب این عمل ناخوشایند بشوید.
در حالی که تاکنون ایده‌های مختلفی درباره نحوه شستن و تمیز کردن اسکاچ به گوشتان خورده احتمالا می‌خواهید بدانید کدام‌یک بهتر است! براساس آزمایش‌ها و بررسی‌های که انجام شده اسکاچ آشپزخانه بعد از یک هفته استفاده حاوی سه باکتری سالمونلا، اشرشیا کلی و سودوموناس است.
در حال حاضر شش روش برای از بین بردن باکتری‌ها از این وسیله مهم و حیاتی وجود دارد
۱٫ ماشین ظرفشویی
۲٫ مایکروویو
۳٫ ماشین لباسشویی
۴٫ سفیدکننده
۵٫ خیساندن با آمونیاک
۶٫ خیساندن با سرکه
این مواد براساس قدرت تمیزکنندگی بالاتر رتبه‌بندی شده‌اند.
۱٫ سفیدکننده
سفیدکننده با قدرت ۹۹٫۹ درصد این سه باکتری را از روی اسکاچ پاک می‌کند.
چطور تمیز کنید:
سه‌چهارم فنجان مایع سفیدکننده را در یک کاسه آب بریزید و اسکاچ یا سیم ظرفشویی و اسفنج را برای مدت ۵ دقیقه در آن قرار دهید.
۲٫ مایکروویو و ماشین ظرفشویی
این دو وسیله هم با تمیزکنندگی حدود ۹۹٫۹ درصد در رتبه دوم قرار می‌گیرد. اما در بررسی‌های انجام شده قدرت از بین رفتن اشرشیاکلی در مایکروویو کمی کمتر است و ماشین ظرفشویی هم در از بین بردن باکتری سالمونلا کمی ضعیف است.
چطور تمیز کنید:
اسکاچ را با تنظیمات «گرم و خشک» در ماشین ظرفشویی بگذارید. برای مایکروویو هم حدود یک دقیقه در دمای بالا قرار دهید. البته به این موضوع هم توجه کنید که اگر اسکاچ حاوی مواد فلزی باشد به هیچ عنوان نباید آن را در مایکروویو قرار دهید. اسکاچ را درون یک کاسه آب گذاشته و فقط یک دقیقه آن را در مایکروویو بگذارید و چشم از آن برندارید چون ممکن است اسکاچ خشک شده و آتش بگیرد.
۳٫ باقی شوینده‌ها
پنج دقیقه خیس خوردن اسکاچ در سرکه حدود ۹۹ درصد قدرت حذف باکتری‌ها را دارد. آمونیاک هم تا حدود ۹۷ درصد می‌تواند این سه باکتری را از بین ببرد. ماشین لباسشویی قدرت و تاثیر کمتری به نسبت باقی روش‌ها دارد و تنها حدود ۹۳ درصد از باکتری‌ها را از بین می‌برد.
کی اسکاچ را عوض کنید
مهم نیست که شما چقدر در تمیز کردن این وسیله حساس هستید، اسکاچ آشپزخانه قرار نیست تا ابد استفاده شود. به‌طور کلی بهتر است هفته‌ای یک بار اسکاچ را تمیز کنید و بسته به میزان استفاده‌ای که از این وسیله دارید هر دو ماه یک بار اسکاچ را عوض کنید.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

x