Visit Other Websites :

از بین بردن لکه چمن، چطور و چگونه!

تا به حال شده که چمن روی لباس‌تان فشرده شود؟ با لکه سبز پررنگی که از آن به جا مانده، چه کرده‌اید؟ لباس را برای روزهای پیک‌نیک و طبیعت گردی کنار گذاشتید یا کلا قیدش را زده اید؟!

با زندگی‌های پرمشغله امروز، وقتی برای طبیعت‌گردی و پارک رفتن نمی‌ماند؛ به خصوص زوج‌های جوان که فرزندی ندارند تا مدام از آنها بخواهد به پارک بروند! به این ترتیب شاید سالی یکبار «سیزده‌به‌در» سبزی طبیعت نصیب‌شان شود. اما آنهایی که فرزند دارند، خوب می‌دانند که حداقل یکی دو روز از روزهای تعطیل هفته را باید به گردش و تفریح در پارک اختصاص دهند و اصلا چاره دیگری ندارند!
مسلما حضور در طبیعت تاثیر بسیار خوبی در روحیه فرد دارد و باعث شادابی‌اش می‌شود اما خطراتی که در این مناطق طبیعی در کمین هستند، ممکن است کام‌تان را تلخ کند؛ خطری مثل چمن!
این موجودات سبزرنگ، ساده و البته زیبا، عموما سطح تمام پارک‌ها را پوشش داده و چشم هر عابری را نوازش می‌دهند اما امان از روزی که روی چنین سطح چشم‌نوازی، زمین بخورید! لباستان هر رنگی که باشد، سبزی لکه چمن رویش پیدا و ماندگار خواهد بود! و به این ترتیب این موجودات آبدار می‌توانند تعطیلی آخر هفته شما و خانواده‌تان را خراب کنند!
البته اگر بلد باشید با این لکه پررنگ و موذی چه کنید، غصه‌ای نخواهید داشت و نه‌تنها به فرزندتان اجازه می‌دهید هرقدر جان دارد، روی چمن‌های پارک بدو بدو کند، که خودتان هم بی‌مهابا او را دنبال می‌کنید.

برای پاک کردن لکه چمن از لباس‌های سفید و رنگی، کافیست این کارها را انجام دهید:
۱. لباس را حداقل نیم‌ساعت در محلول آب گرم و «پودر لباسشویی اکتیو» که آنزیم‌دار است، خیس کنید.
۲. قبل از قرار دادن لباس در ماشین لباسشویی، قدری لکه‌بر روی لکه اسپری کنید و طبق دستور نوشته شده روی بسته‌بندی این محصول، عملیات لکه‌بری را مو به مو اجرا کنید. گر لباس‌تان سفید است، می‌توانید از «سفیدکننده اکتیو» هم کمک بگیرید؛ در این مورد هم حواس‌تان به «نحوه مصرف» باشد که روی بسته‌بندی محصول درج شده.
۳. ماشین لباسشویی را طبق برنامه شستشوی همیشگی‌تان راه‌اندازی کنید و داغ‌ترین درجه حرارتی که برچسب لباس‌های داخل آن اجازه می‌دهند، انتخاب کنید. اضافه کردن مقدار متناسبی از «پودر لباسشویی اکتیو» فراموش‌تان نشود!
۴. قبل از اجرای برنامه «خشک‌کن»، لکه چمن را کنترل کنید و اگر اثری از آن باقی مانده، تا پاک شدن کاملش مراحل ۱ تا ۳ را اجرا کنید و هرقدر لازم است، این مراحل را تکرار کنید.
نکته: از شوینده‌های صابونی که حاوی مواد قلیایی هستند، و همین‌طور از شوینده‌های حاوی آمونیاک استفاده نکنید که لکه چمن را روی لباس‌تان ماندگار می‌کنند.

با سطوح چمنی چه باید کرد؟
فرض کنید قدری چمن به پشت آرنج لباس‌تان چسبیده و شما بدون اینکه متوجه باشید، دست‌تان را روی کانتر سفیدرنگ آشپزخانه، ستون چانه‌تان می‌کنید؛ حالا غیر از لباس، کانتر آشپزخانه هم سبز شده! برای پاک کردن لکه چمن از سطوح می‌توانید:
۱. با دستمال میکروفایبر مرطوب روی سطح چمنی بکشید.
۲. نصف پیمانه «سفیدکننده اکتیو» را در یک لیتر آب حل کرده و با کمک اسفنج و دستهای دستکش‌پوش این محلول را روی سطح بمالید.
۳. بعد از ۵ دقیقه، سطح آغشته به محلول را خوب آب کشیده و بگذارید با جریان هوا خشک شود.

به اشتراک بگذارید:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12345

x